18 مسکن محروم در روستاهای همدان توسط دانشجویان ساخته شد

Submitted by hamedan-admin on دوشنبه, 09/06/1396 - 22:12

طیب فریادرس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به تشکیل بسیج دانشجو و طلبه به فرمان امام خمینی(ره)، اظهار کرد: بحث تاسیس بسیج دانشجویی و طلبه زمانی مطرح شد که دفاع مقدس به ماه‌های پایانی خود رسیده و امام از جنگ سخت فارغ شده بود و به دنبال این بود که در عرصه دیگری با لیبرال‌ها مواجه شوند.

وی افزود: امام(ره) می‌فرمودند ما به این زودی‌ها از شر جریان غرب‌زدگان و تربیت‌یافتگان مکتب غرب رهایی نخواهیم یافت و با توجه به این‌ها امام دستور دادند که بسیج دانشجو و طلبه در دانشگاه و حوزه‌های علمیه تاسیس شود.

مسؤول بسیج دانشجویی استان همدان با اشاره به اینکه از آن زمان تبیین و ترویج آرمان‌های انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها به عهده بسیج دانشجویی بود، عنوان کرد: از طرف دیگر تأمین فکری سایر اقشار بسیج نیز توسط امام راحل به عهده بسیج دانشجوی و طلبه گذاشته شد؛ این تکلیف مختص روز بسیج دانشجوی و تاسیس آن نیست و از ان موقع تا به امروز فرایند طولانی طی شده و اتفاقات بزرگی در دانشگاه‌ها افتاده است.

وی ادامه داد: بسیج دانشجویی توانست در کل دانشگاه‌های کشور در دهه 70 و 80 حضور پیدا کند و امروز در استان همدان قریب به 114 واحد پایگاه دانشجویی داریم که در قالب 11 حوزه ساماندهی شده‌اند.

فریادرس عنوان کرد: بسیج دانشجویی به صورت سالانه در قالب طرح‌های مختص بسیج دانشجوی یا در قالب تشکل‌های دانشجوی محضر رهبر انفلاب می‌رسند و فرامین و نگاه ایشان در خصوص فعالیت‌های بسیج دانشجوی در دانشگاه‌ها و مجموع تشکل‌های انقلابی را دریافت می‌کنند.

وی تصریح کرد: در هفته بسیج و روز بسیج دانشجویی ده‌ها عنوان برنامه در پایگاه‌های بسیج دانشجویی در دانشگاه‌های استان اجرا می‌شود.

مسؤول بسیج دانشجویی استان همدان گفت: برنامه‌های مختلف در موضوعات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و ورزشی در هفته بسیج و در طول سال در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، ضمن اینکه بسیج دانشجویی در حوزه محرومیت‌زدایی و برگزاری اردوهای جهادی موفقیت خوبی را به دست آورده است.

وی با اشاره به اینکه امسال 18 مسکن محروم در روستاهای استان توسط دانشجویان ساخته شد، بیان داشت: هفت مورد از آن مساکن در هفته دفاع مقدس افتتاح شد و بقیه نیز در هفته بسیج به بهره‌برداری رسید.

فریادرس با بیان اینکه نشست‌های سیاسی مختلفی تدارک دیده شده که یک مورد از آن در دانشگاه بوعلی سینا برگزار شد، اظهار کرد: این نشست‌ها در دانشکده هنر و معماری، دانشگاه‌های صنعتی و آزاد برگزار می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در برخی از دانشگاه‌های استان نیز برنامه دانشجوی بسیجی رسالت امروز برگزار می‌شود، همچنین جشن تولد بسیج دانشجویی هفته گذشته در برخی دانشگاه‌ها برگزار شد.

انتهای پیام/

مسوول بسیج دانشجویی استان همدان:
مسوول بسیج دانشجویی استان همدان با اشاره به اینکه امسال 18 مسکن محروم در روستاهای استان توسط دانشجویان ساخته شد، گفت: هفت مورد از آن مساکن در هفته دفاع مقدس افتتاح شد و بقیه نیز در هفته بسیج به بهره‌برداری رسید.
18 مسکن محروم در روستاهای همدان توسط دانشجویان ساخته شد

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.