اعلام آمادگی پژوهشگران سپاه انصارالحسین(ع) جهت همکاری با نهادها

Submitted by admin on پنجشنبه, 10/02/1395 - 17:09

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالحسین(ع)استان همدان، داود قنبری با تشریح ابعاد کاری معاونت دانش و پژوهش اظهار داشت: این معاونت دارای بخش سبک تجارب یا همان تجربه نگاری که در آن تجارب پاسدارانی که می‌خواهند بازنشسته شده و از سپاه خارج شوند ثبت می‌شود.

وی با تأکید بر لزوم ثبت تجارب پاسداران و بومی‌سازی آن افزود: این برنامه با هدف جلوگیری از هدررفت سرمایه‌های انسانی ،پیشگیری از شکاف تجربی در بین نسل‌ها، افزایش سرعت انتقال تجربه، غنی‌سازی دانش سپاه، ارتقا کیفیت عملکرد سپاه و غیره انجام می‌شود.

قنبری تصریح کرد: تاکنون سه هزار و 861 تجربه در سامانه تجربه نگاری سپاه ثبت شده و هر تجربه‌ای که حاصل یک کار خلاقانه باشد به همراه تجربه‌های محض جز تجربه‌های این مجموعه قرار می‌گیرد.

معاون دانش و پژوهش سپاه انصارالحسین(ع) درباره بخش مدیریت اندیشه ورزی نیز گفت: برخی برنامه‌ها و مشکلات موجود سپاه نیاز به بررسی دارند که این معاونت وظیفه بررسی  و ارائه مشاوره در این حوزه را به فرماندهی سپاه بر عهده دارد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 150اندیشه‌ورز در همدان تربیت شده‌اند عنوان کرد: این افراد در قالب 40 تیم مشاوره لازم را در سطوح و رده‌های مختلف ارائه می‌دهند و به نوعی از بازوان فرماندهی به شمار می‌آیند.

قنبری درباره معاونت مدیریت تبادل و نشر دانش نیز اظهار داشت: در این بخش علاوه برگزاری همایش‌های سالانه چند نشریه به نام‌های کاوش، تداوم دفاع و  نشریه‌ای پیرامون پژوهش‌های سپاه را منتشر‌ می کنیم.

وی با تأکید بر اینکه پژوهش‌های کاربردی که هرساله انجام می‌شوند درراستای مباحث مورد نیاز سازمان است، افزود: ما  در بخش نیازسنجی از کلیه رده‌های سپاه نیازهایشان را دریافت کرده و مطابق با آن پاسخ‌های خود را ارائه می‌دهیم.

معاون دانش و پژوهش سپاه همدان شکل‌گیری چرخه تفکر و عمل را از اهداف این معاونت برشمرد و تصریح کرد: مراکز بیرونی فعال در این حوزه نتوانسته‌اند به سپاه کمک کند درحالی‌که با تشکیل این معاونت در طول 6سال گذشته نیازهای علمی ما تأمین‌شده است.

وی با اشاره به کسب رتبه نخست توسط معاونت پژوهش استان و دبیر کل اندیشه ورزی به عنوان معاونت برتر در ستاد کل نیروهای مسلح  گفت: ما می‌خواهیم چشم روشن فرماندهی باشیم تا وی درست ببینید، درست فکر کند، درست عمل کند و هزینه‌ها کاهش یابد.

قنبری با بیان اینکه تحقیقات ما بیشتر در حوزه نرم و بر اساس مأموریت‌های سخت، نیمه سخت و نرم سپاه شکل می‌گیرد، تصریح کرد: ما پیش از برگزاری و اجرای هر برنامه‌ای اثرگذاری آن را می‌سنجیم که این کار نیز در یک پژوهش علمی توسط یک تن ازپژوهشگران پاسدار انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: 40 پژوهشگر پاسدار با قدرت بالای پژوهشگری با مدارک تحصیلی فوق لیسانس و دکتری در مدت 5 سال آموزش دیده‌اند و ما الان آمادگی این را داریم تا ظرفیت پژوهشگران خود را در اختیار دیگر نهادها بگذاریم.

معاون دانش و پژوهش سپاه انصارالحسین(ع) با اشاره به اینکه بیشتر فعالیت‌های ما در بخش منابع انسانی، فرهنگی و اجتماعی است بیان کرد: بخش اندیشه ورزی اتاق فکر فرماندهی است که 150 نفر از نخبگان برای حضور در این بخش سازماندهی شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه با تشکیل این معاونت سپاه همدان توانست وارد فضای علمی پژوهشی شود، اظهار داشت: با برگزاری همایش "اثر‎بخشی برنامه‌های سپاه" و اعلام فراخوان، دانش آموختگان رده‌های سپاه توانستند مقالات خود را برای ما ارسال کنند.

قنبری درباره نحوه جذب پژوهشگران در معاونت دانش و پژوهش سپاه استان عنوان کرد: دربخش پژوهش پس کسب اطلاعات و جذب افراد توانمند، آنها ابتدا به صورت همکار با یک تن از پژوهشگران ما کار می‌کنند که در صورت تایید پژوهشگر اصلی شخص مورد نظر انتخاب شده و وارد کار می شود

وی با بیان اینکه در حال حاضر 5 طرح این معاونت به تهران ارسال شده و در انتظار تأیید آنها است گفت: سامانه‌ای در تهران وجود دارد که برنامه‌ها، پژوهش‌ها و همایش‌های انجام شده در سطح کشور ثبت کرده وبا این کار از انجام تکراری و اتلاف سرمایه جلوگیری می‌کند.

انتهای پیام/

اعلام آمادگی پژوهشگران سپاه انصارالحسین(ع) جهت همکاری با نهادها

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.